Welcome Anonymous !

Teraz jest czwartek, 13 gru 2018, 00:28
Pathway:  Strona główna forum Multichannel Blu-ray & HD-DVD

Muzyczne płyty Blu-Ray Audio/Video

Re: Muzyczne płyty Blu-Ray Audio/Video

Postprzez hit niedziela, 3 sie 2014, 14:36

Tylko po co tyle zachodu z konwerterowaniem, skoro jak rozumiem materiał był podany w kontenerze flac 5.1. Czyli chyba w najlepszej możliwej wersji do odtworzenia np. z oppo. Flac jest zawsze mniejszy, można go ładnie otagować, jak robię kopie zapasowe moich dvd audio to tylko we flac. Przy bezpośrednim porównaniu płyta dvd audio kontra flac z tej płyty nie słyszę różnicy.
Poza tym zgadzam się z poprzednią wypowiedzią, płyty BD jako dodatek do drogich boxów to fajna sprawa tylko dla kolekcjnerów z wypchanym portfelem, dla mniej zasobnych powinna być wydawana wersja samodzielnego BD.
2.0: Pioneer N-50, Philips DVD 963SA, ONIX DAC 25-A, Kuzma Stabi, Sonneteer's Sedley, AVM Competition, B&W CDM1NT, Bi-w. Klotz LSCF440, Supra Dual™ Cable 5.1i Kino: Onkyo TX-NR646, Oppo 103EU, KEF PSW1000.2, 5x Canton Plus S, Epson TW6600
hit
Ekspert
Ekspert

Postprzez piotrus niedziela, 3 sie 2014, 19:42

Nie wiem po co? :?

Chyba z przyzwyczajenia wolę sobie zrobić dvd audio i wsadzić w klaser na płyty. Oppo 93 chyba nie jest gapless z flaców, nie dorobiłem się jeszcze dysku przenośnego, lubię podejść do szafki i poszukać czegoś do posłuchania, gdy padnie oppo zostają samsungi.

Ot takie starodawne nawyki :|
piotrus
Komentator
Komentator

Postprzez Przemek poniedziałek, 1 wrz 2014, 21:30

Posłuchałem sobie "The Division Bell" BR-Audio i jakoś mix wielokanałowy mnie nie przekonuje,znacznie bardziej odpowiada mi ścieżka stereo.Nie wiem dlaczego,ale słuchając wersji 5.1 przez cały czas odnoszę wrażenie,że wokal jest zbyt cichy,wycofany.,a muzyce brakuje kopa.
Ostatnio edytowano czwartek, 4 wrz 2014, 23:45 przez Przemek, łącznie edytowano 1 raz
Audio GD Master 10,Jungson AV 1000C,Oppo BDP-95 , Sounddeco F3+,Jungson BD1N,MB Quart Vera 1C ,Technics SL-7 +EPC-P540+Jico SAS,Yaqin MS-12B,Bada LB-5600,Epson EH TW-6600+Carl's ALR DIY Screen,Kable Choseal i Klotz.
Przemek
Komentator
Komentator

Postprzez piotrus czwartek, 4 wrz 2014, 21:01

Uwaga na Opeth - "Pale Communion" płyta blu ray 5.1 ma zrąbany mastering. Roadrunner jeszcze się nie ustosunkował choć zna problem. Ciekawe czy zaczną wymieniać płyty. W sieci widziałem flaca z poprawioną fazą więc pewnie sprawdzę.
piotrus
Komentator
Komentator

Postprzez ubique0 niedziela, 7 wrz 2014, 10:19

Na Amazonie pojawiło się klika płyt Blu-ray Pure Audio http://www.amazon.com/s/ref=sr_pg_1?rh=n%3A5174%2Ck%3APure+Audio+Blu-Ray&keywords=Pure+Audio+Blu-Ray&ie=UTF8&qid=1410077894. Jakoś nie miałem czasu poczytać coś więcej na ten tamat, ale regionalizacji w tym wypadku nie ma ...prawda?
[size=50]ARCAM AVR360|Cambridge Audio Azur 640P|Denon DVD-1940|Technics SB-TF50 + Technics SB-TC50 + Technics SB-TS50 + Technics SB-TW50|Unitra GS467 Bernard|Yamaha CDX396|Mitsubishi HC1100|Projecta High Contrast[/size]
ubique0
Komentator
Komentator

Postprzez piotrus czwartek, 11 wrz 2014, 21:40

Opeth- Pale Communion jest wspaniały w multichannel.

Przesłuchałem ściągniętego flaca, którego ktoś naprawił i udostępnił.

Kupię na pewno oryginał żeby nie było że piracę kiedy nie muszę. I tu jest problem.

Czy kupić byle gdzie i mailować do Roadrunnera o dosłanie poprawionej płyty czy czekać i kupić np. w Burning Shed lub Roadrunner bezpośrednio. Podobno w opakowaniu jest jakiś kod, który trzeba zarejestrować i wtedy zacząć procedurę wymiany.
piotrus
Komentator
Komentator

Postprzez Przemek poniedziałek, 6 paź 2014, 00:48

Już niebawem ukaże się nowa płyta Pink Floyd.Płyta będzie dostępna jako BR-Audio i będziemy mogli jej sobie posłuchać w mch. :D
http://www.rockserwis.pl/serwis.do?menu ... cat=12&l=1
http://www.pinkfloyd.com/theendlessriver/deluxe_box
Audio GD Master 10,Jungson AV 1000C,Oppo BDP-95 , Sounddeco F3+,Jungson BD1N,MB Quart Vera 1C ,Technics SL-7 +EPC-P540+Jico SAS,Yaqin MS-12B,Bada LB-5600,Epson EH TW-6600+Carl's ALR DIY Screen,Kable Choseal i Klotz.
Przemek
Komentator
Komentator

Postprzez Przemek wtorek, 21 paź 2014, 01:21

Dobrych wiadomości ciąg dalszy,tym razem dochodzą one z obozu Depeche Mode. Już niebawem ukaże się najnowsza płyta koncertowa DM,a wraz z nią w pakiecie otrzymamy dysk BR z mixem 5.1 ostatniej płyty depeszy `Delta Machine` :D
Przemek
Komentator
Komentator

Postprzez Przemek sobota, 7 lut 2015, 19:50

Jestem po odsłuchu kilku płyt Blu-Ray Audio,a konkretnie:
- Bryan Adams "Reckless" PCM 2.0 24/96, PCM 5.1,DD True HD 5.1,DTS HD MA 5.1 24/88
- Tom Petty And The Heartbreakers "Hypnotic Eye" PCM 2.0 24/48 i DTS HD MA 24/48
- Depeche Mode "Delta Machine" PCM 2.0 24/96 i DTS HD MA 5.1 24/96
- Tears For Fears "Songs From The Big Chair" PCM 2.0 24/96,PCM 5.1 i DTS HD MA 24/96
- Neil Young and Crazy Horse "Psychodelic Pill" PCM 2.0 24/192
- Pink Floyd "Endless River" PCM 2.0 24/96,PCM 5,1 i DTS HD MA 5.1 24/96

Wrażenia z odsłuchu niesamowite,szczególnie ścieżek wielokanałowych.Ze względu na to,że na razie nie posiadam pełnego zestawu 5.1,jestem w trakcie poszukiwania kolumn frontowych,muzyki słuchałem u kolegi na jego zestawie.
Płyty Pink Floyd,DM,B.Adams i Tears For Fears brzmią przepotężnie,już od bardzo dawna nie słyszałem tak świetnie zrealizowanych płyt w mch.,ale wcale nie jest tak,że tylko ścieżki 5.1 brzmią doskonale,bowiem wersje 2.0 także brzmią super.
Nieco mniejsze wrażenie pod względem brzmienia i realizacji zrobiła na mnie płyta Toma Pettyego, mix 5.1 nie brzmi jakoś porywajaco.Nie jest źle,ale w porównaniu do ww. płyt mix 5.1 jest wyraźnie słabszy.
Przymierzam się teraz do zakupu Boba Marleya "Legend" na BR,słyszałem wersję 2.0 24/96 tej płyty,brzmi to bardzo ładnie.Mam nadzieję,że wersja 5.1 będzie jeszcze lepsza.
http://store.universalmusic.com/udiscov ... C2U03SW000
I jeszsze jedna dobra wiadomość dla fanów multichannelu.Otóż zespół RUSH planuje reedycje swoich kilku płyt na dyskach BR Audio z dźwiękiem 5.1 :D
http://www.rush.com/12-months-of-rush-1 ... e-in-2015/
Ostatnio edytowano niedziela, 8 lut 2015, 00:31 przez Przemek, łącznie edytowano 1 raz
Przemek
Komentator
Komentator

Postprzez Przemek sobota, 7 lut 2015, 19:55

Przemek napisał(a):Posłuchałem sobie "The Division Bell" BR-Audio i jakoś mix wielokanałowy mnie nie przekonuje,znacznie bardziej odpowiada mi ścieżka stereo.Nie wiem dlaczego,ale słuchając wersji 5.1 przez cały czas odnoszę wrażenie,że wokal jest zbyt cichy,wycofany.,a muzyce brakuje kopa.

Muszę odszczekać to co napisałem, to u mnie musiało być coś nie tak,może coś źle miałem podłączone.
Słuchałem tej płyty u kolegi wersji 5.1 i 2.0 i u niego brzmi to kapitalnie.Mix wielokanałowy jest naprawdę bardzo dobry.
Przemek
Komentator
Komentator

Postprzez piotrus niedziela, 8 lut 2015, 13:07

Myślę nad Tears For Fears bo na QQ Forum też się zachwycają jakością miksu. Pink Floyd mam ale hmm przesłuchałem raz i nic mi z tego albumu nie zostało a drugi raz jakoś nie miałem chęci. Być może z powodu mojego ostatnio braku nastroju do słuchania czegokolwiek. W każdym razie w klimatach pikfloydowych dużo lepsze wrażenie robi płyta Andy Jacksona- "Signal to Noise" Wydana jako Cd+DVD Audio 4.0

O Delta Machine jakoś niespecjalnie się na forach wypowiadają. Właśnie znalazłem w necie przerobione na DVDA więc może kiedyś się skuszę.

U mnie z BR bardzo pozytywne wrażenie zrobił Gentle Giant- "The Power And The Glory" Jakoś ten zespół nigdy do mnie nie przemawiał ale wydanie na BR tej płyty robi fenomenalne wrażenie. Genialny miks Stevena Wilsona i jeszcze lepsze menu i wizualizacja przy odsłuchu. Zazwyczaj słucham muzyki bez włączonego TV ale przy tej płycie TRZEBA przynajmniej raz zobaczyć jak wspaniale można stworzyć obraz potęgujący wrażenia muzyczne. Sami twórcy wspominali, że nakład pracy był ogromny a nie specjalnie się to opłaca robić więc tak mało innych podobnych rozwiązań. Przy "Ravenie" Stevena Wilsona też fajnie to zostało zrealizowane.

Co do Wilsona to za miesiąc kolejna płyta. Będzie oczywiście BluRay z multichannelem ale powiem szczerze, że dla mnie ten człowiek jako muzyk się skończył. Raven był dla mnie fatalną płytą i sądząc z komentarzy osób które słuchały jakichś fragmentów z nowej płyty lepiej nie będzie. Oczywiście pewnie kupię ale obawiam się, że skończy na półce po jednym przesłuchaniu.
piotrus
Komentator
Komentator

Postprzez Przemek czwartek, 12 lut 2015, 20:25

piotrus napisał(a):W każdym razie w klimatach pikfloydowych dużo lepsze wrażenie robi płyta Andy Jacksona- "Signal to Noise" Wydana jako Cd+DVD Audio 4.0

O Delta Machine jakoś niespecjalnie się na forach wypowiadają.

U mnie z BR bardzo pozytywne wrażenie zrobił Gentle Giant- "The Power And The Glory" Jakoś ten zespół nigdy do mnie nie przemawiał ale wydanie na BR tej płyty robi fenomenalne wrażenie. Genialny miks Stevena Wilsona i jeszcze lepsze menu

Przesłuchałem kilka fragmentów płyty Andy Jacksona.Płyta muzycznie bardzo mi się podoba i już ja sobie zamówiłem.
Gentle Giant z kolei nie przypadł mi do gustu,choć przyznaję,że wersji tej płyty w mch. nie słyszałem.
Co do Delta Machine,to nijak nie jestem w stanie zrozumieć jakichkolwiek negatywnych głosów na temat tej płyty.Wersja na BR-A jest kapitalna,mix wielokanałowy jakością niczym nie ustępuje poprzednim płytom DM zmiksowanym do 5.1.
Przemek
Komentator
Komentator

Postprzez piotrus niedziela, 8 mar 2015, 12:00

Obrazek

Po beznadziejnym totalnie nieudanym jak dla mnie "Ravenie" jakoś nie specjalnie czekałem na nowy album Stefka. Czytając opinie na forum fanów Porcupine Tree o nowej płycie też jakoś nie dawały nadziei na coś ciekawego. Żeby się kolejny raz nie zawieść i nie wkurzać przesłuchałem najpierw empeczy. I tu zdziwko; dało się tego słuchać bez specjalnego krzywienia, ba nawet mi się spodobało. Od razu zakup samodzielnego BluRaya i za dwa dni odsłuch wielokanałowy.

O miksie szkoda pisać bo to tradycyjny poziom Stevena Wilsona; jest jak zwykle bardzo dobrze.

A w samej muzyce wreszcie słychać Stevena a nie wszystko inne prócz niego jak w "Ravenie". Płyta daje nadzieję na przyszłość. Naprawdę warto zakupić.

Wkurzyło mnie tylko samo wydanie krążka. Na dzień dobry przy otwarciu pudełka wylatuje płyta bo uchwyt w ogóle nie trzyma. Na szczęście pudełka Blu Ray są miękkie więc można próbować wygiąć na zewnątrz elementy uchwytu.

Drugi "babol" wkurza trochę bardziej. Zewnętrzna krawędź płyty jest nierównomierna, chropowata, ostra tak jakby nie doszlifowana. Przez to patrząc na płytę od spodu mam nadzieję ,że z powodu załamywania się światła płyta wygląda jakby się rozwarstwiała od zewnątrz.
piotrus
Komentator
Komentator

Postprzez Przemek poniedziałek, 3 sie 2015, 23:28

Dostałem kolejne dwie płyty BR Audio Tom Petty and the Heartbreakers.Pierwsza to "Damn The Torpedoes" z dźwiękiem PCM 2.0 24/96 oraz PCM 5.1 24/94 i DTS HD 5.1 24/96 - płyta pomimo swego wieku brzmi kapitalnie.Druga płyta to "Mojo" z dźwiękiem PCM 2.0 24/48 oraz DTS HD 5.1 24/48 - ta płyta też brzmieniowo jest ok. DR w przypadku tych płyt jest bardzo dobry. Krążki wydane są podobnie jak "Hypnotic Eye" w cienkich digipakach.Do płyt dorzucono vouchery także można sobie legalnie ściągnąć płyty w postaci plików min. w HD.
Kupiłem też Black Sabbath "13" na BR.Pewnym rozczarowaniem jest brak mixu wielokanałowego.Są tam ścieżki PCM 2.0, DTS HD 2.0 i DD HD 2.0 wszystkie o tych samych parametrach 24/96. Płyta brzmi całkiem fajnie.Zaskakuje mnie tylko to,że ścieżka PCM brzmi zupełnie inaczej niż DTS i DD.Ciekawe skąd te różnice? Wersja PCM brzmi jakby lepiej w górze ciut bardziej detalicznie jednak wersja w DTS poszerza scenę i brzmi nieco swobodniej.Tak czy inaczej częściej tej płyty słucham w PCM.
Warto tez posłuchać płyty "Wolflight" Steve Hacketta album ładnie wydany jako digibook CD+BR.Krążek BR zawiera mix PCM i DTS HD 5.1 24/48 oraz PCM 2.0 24/48.
Przemek
Komentator
Komentator

Postprzez Przemek czwartek, 4 lut 2016, 00:52

Kolejną płytą BR Audio w mojej kolekcji jest płyta "Can't Slow Down" Lionela Richie.
Płyta wydana standardowo w zwykłym pudełku BR do płyty dodano skromną książeczkę. Dźwięk zapisano min. w DD HD, DTS HD i PCM o parametrach 24/96,tylko stereo.
Mi osobiście najbardziej do gustu przypadła ścieżka PCM,która moim zdaniem brzmi najbardziej gładko i muzykalnie.
Realizacja nagrań jest niesamowita,aż trudno uwierzyć,że ten album pochodzi z 1983 roku.
A teraz czekam na płytę Primusa "Sailing the Seas of Cheese" ,oczywiście na BR Audio.
Przemek
Komentator
Komentator

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Blu-ray & HD-DVD