Welcome Anonymous !

Teraz jest piątek, 19 kwi 2019, 07:21
Pathway:  Strona główna forum Sprzęt & Technika Wizja

Dobra wizja tez jest ważna

Dobra wizja tez jest ważna

Postprzez skalmen niedziela, 23 paź 2005, 14:20

Witam serdecznie
tak samo jak wszyscy mam chopla na puncie dobrego audio w KD,ale przeciez wizja też jest wazna ,tworzy nam głowne wrazenia z oglądania filmów .Stad zakładam ww watek jesli macie jakies spostrzeżenia,testowaliscie super telewizorek,albo projektor tudzież plazmę,lcd,bądz też nosicie się z zamiarem kupna piszcie swoje spostrzeżenia, recenzje,w końcu jesteśmy tu żeby sobie pomagać :lol: 8) :lol: .
Ja stoje własnie przed zakupami w bliskiej przyszłości .Na szczęście udało mi sie przekonać małzonke i wybić jej z głowy plazme,osobiście uwazam że do kina tylko projektor. Mój wybór to Panasonic AE700,ewentualnie Sanyo Z3,do tego dokupię nowy tv 32" panorame i wszyscy bedą happy. Koszt będzie niższy niż zakup dobrej plazmy,a w domu bedzie prawdziwa sala kinowa z super audio i wideo oczywiście.
skalmen
Dyskutant
Dyskutant

Re:

Postprzez kamon niedziela, 23 paź 2005, 16:00

Zazdroszcze sily przekonywania. Mojej malzowinki nie udalo mi sie przekonac do projektora (choc zwykle nie mam problemu z przekonywaniem;-) Stanelo na LCD . Biore pod uwage Samsunga LE-40M61B i JVC LT-37S60BU . Pierwszego widzialem w akcji na zywo u sasiadow z sygnalaem z kablowki , z cyfrowej kablowki i z DVD. Smialo moge stwierdzic (choc jest to oczywiscie moja opinia), ze ten sprzet zastapi dobrego "kineskopowca". Jakosc przy sygnale z analogowego kabla nawet odrobine lepsza niz na Panasonicu 32" z kineskopem Quintrix F (to ich drugi TV). Przy cyfrowej kablowce duzo lepiej, przy DVD nie mam nawet do czego porownac (zbieralem zuchwe z podlogi). Jesli chodzi o JVC to widzialem go tylko w MM, a tam wiadomo jak jest z sygnalem. Przy DVD zrobil na mnie tez wielkie wrazenie, a cenowo "wyglada" duzo lepiej niz Samsung. Dodam, ze oba TV ogladalem w Niemczech.
mch
kamon
Słuchacz
Słuchacz

Re:

Postprzez skalmen niedziela, 23 paź 2005, 19:55

Mi pomogła prezentacja w domu.
:lol: 8) 8) Znajomi przyniesli projektor ze sobai zapuścilismy 1 część Blade. Dodam że projektor multimedialny i obraz był podłaczony przez composit na jednego chicha. Żonce bardzo się spodobało takie kino w domu, a jak powiedziałem że obraz bedzie jeszcze lepszy jak podłaczymy przez component to juz było z górki. Wczesniej nie było mowy tylko Plazma albo LCD i koniec. Spróbuj może tez zadziała.
Co do lcd samsunga zgadzam sie z toba obraz jest powalający miałem okazje testowac w domu,ale moim zdaniem jest jeszce lepszy tv najnowszy SHARP przystosowany do odbioru systemu Pal,nie pamietam symbolu,testowałem 37 cali-rewelacja .Z dvd przez progresiv to wiadomo żę bajka,ale telewizyjny obraz z zwykłej kablówki to powiem że byłem w szoku .poprostu super dużo lepiej niż mój 29 calowy 100Hz Philips z Pixel Plus czy Samsung. Szczerze polecam ten tv
skalmen
Dyskutant
Dyskutant

Re:

Postprzez skalmen niedziela, 23 paź 2005, 20:21

Znalazłem tego Sharpa to model LC-37P50E.Polecam jesli nie projektor to zdecydowanie dobra propozycja
skalmen
Dyskutant
Dyskutant

Re:

Postprzez kamon niedziela, 23 paź 2005, 20:45

Problem w tym, ze zalezy mi na tym by TV byl HD ready. Praktycznie od 27 pazdziernika moge miec dostep do pierwszych kanalow HDTV, a w listopadzie startuja kolejne, wiec jezeli juz wybulic tyle kasy to z dobrymi widokami na przyszlosc. Jest jeszcze mozliwosc wyboru Sharpa HD ready, ale design tych LCD wybitnie mi nie pasuje.
mch
kamon
Słuchacz
Słuchacz

Re:

Postprzez skalmen poniedziałek, 24 paź 2005, 08:30

no cóż to pozostaje ci tylko Samsung. :D
skalmen
Dyskutant
Dyskutant

Re:

Postprzez wolf poniedziałek, 24 paź 2005, 08:55

Hmmm panowie. Potrzebuję porady :-|
Właśnie przeprowadziłem sie do nowego mieszkania (pokój odsłuchowy 25m2) ustawiłem wszystko i... Okazało się że nie ma telewizji. A że niedziela wyborcza to małżonka narobiła rabanu i chcąc nie chcąc kupiłem sobie telewizję satelitarną (.... Cyfrowy coś tam). I jestem załamany :-(
Obraz jest jak z DiviX-a. Składa sie z plam, bez konturów subtelnych odcieni. Jak włączam DVD na moim filipku to porównanie jest tragiczne :-( Satelita to szajs niesamowity!
Pytanie czy jest to kwestia dekodera, czy obraz z satelity tak po prostu ma?
Gwoli ścisłości mój ojciec stwierdził że obraz jest dobry i w głowie mi się p...ło! Ale jak porównuję z obrazem z anteny szerokopasmowej z nadajników naziemnych to pomimo śnieżenia obraz jest lepszy, bardziej ostry z lepszymi kolorami.
Pogodzić się z tym, czy szukać lepszego dekodera?
pozdr
=>Skalmen
Kiedyś wspominałeś o porównani cen u nas i na zachodzie plazm/LCD. mógłbys rozwinąć ten temat?
głośniki 5xJBLES30+subJBLES150 zasilane przez ONKYOTX-NR807, sygnał podaje SONYBDPS373, kino zdemontowane i czeka...
wolf
Audiophilus Aureus
Audiophilus Aureus

Re:

Postprzez hit poniedziałek, 24 paź 2005, 08:59

Jaki jest model satelitki ?
2.0: MARANTZ PM8003, ONIX DAC 25-A, Kuzma Stabi, Dynavector 10X5, Sonneteer's Sedley, B&W CDM1NT, Bi-w. Klotz LSCF440, Kino i m.ch.: MARANTZ SR7012, Oppo 103EU, KEF PSW1000.2, 9x Canton Plus + sub, Epson TW6600, LG OLED55B7V
hit
Ekspert
Ekspert

Re:

Postprzez wolf poniedziałek, 24 paź 2005, 09:07

:-( Wiem tylko że 199zł... Echostar czy coś takiego... Polsat :-(
pozdr
głośniki 5xJBLES30+subJBLES150 zasilane przez ONKYOTX-NR807, sygnał podaje SONYBDPS373, kino zdemontowane i czeka...
wolf
Audiophilus Aureus
Audiophilus Aureus

Re:

Postprzez skalmen poniedziałek, 24 paź 2005, 09:19

Obawiam sie że obraz z satelity niestety taki jest. Możesz jeszcze spróbowac z ustawieniem talerza moze masz źle dostrojony,jakmontowałes na szybko mogły wkraść sie błedy. A w ogóle to gratuluje nowego mieszkania no i pokoju odsłuchowego :lol: :wink: .Jesli chodzi ceny u nas i Deutchland to fakytycznie różnice a duże. Pogadaj z pablitosem on ma kogos kto przywoźi sprzet z niemiec na zamowienie. Najlepiej znajdz sobie jakis tv -konkretna marke potem wrzuc w google i sprawa załatwiona. Na forum HiFi i muzyka sa tez strony z promocjami w niemczech. http://www.hi-fi.com.pl/phpbb_2_0_6/
Pozdr
skalmen
Dyskutant
Dyskutant

Re:

Postprzez hit poniedziałek, 24 paź 2005, 09:24

Na tanich modelach echostarów promowanych przez polsat na wyjsciu Euro brak jest RGB,obraz jest mocno zmiękczony,głowica wolna.
Generalnie nie polecam.Z drugiej strony cyfrowy polsat działa wyłącznie na sprzętach wynajmowanych lub kupowanych od nich,ich karty są parowane i nie działają na sprzęcie innym,więc w zasadzie nie masz wyboru,bo wzmiankowany echostar jest i tak dobry w porównaniu do innych z ich oferty.Dziwi mnie jednak aż tak słaby odbiór,ponieważ cyfrowy polsat ostatnio znacznie podniósł jakośc nadawania swoich programów.Tylko kanały FTA (niekodowane) są na tanich echostarach marne (za wyjątkiem świetnie nadawanych kanałów niemieckich)
Lepiej jest z C+ ich karty działają niemal ze wszystkimi modułami przelotowymi co zatym idzie można je stosowac w praktycznie każdym odbiorniku satelitarnym z kieszenią na moduł dostępu waunkowego,a tu jakośc zależy tylko od właściwego wyboru.
2.0: MARANTZ PM8003, ONIX DAC 25-A, Kuzma Stabi, Dynavector 10X5, Sonneteer's Sedley, B&W CDM1NT, Bi-w. Klotz LSCF440, Kino i m.ch.: MARANTZ SR7012, Oppo 103EU, KEF PSW1000.2, 9x Canton Plus + sub, Epson TW6600, LG OLED55B7V
hit
Ekspert
Ekspert

Re:

Postprzez kamon poniedziałek, 24 paź 2005, 09:38

-> Wolf
Znajdz model, ktory Cie interesuje i wklep do tej wyszukiwarki. Ja zawsze tak robie. Znajdzie Ci najlepsze ceny. Pozdrawiam

LINK
mch
kamon
Słuchacz
Słuchacz

Re:

Postprzez wolf poniedziałek, 24 paź 2005, 09:47

hit napisał(a):obraz jest mocno zmiękczony,głowica wolna.

Dokładnie, dokładnie...
cyfrowy polsat ostatnio znacznie podniósł jakośc nadawania swoich programów

ty to potrafisz człowieka podnieść na duchu ;-)
=>kamon
dzięki ale niemieckiego to własnie dopiero zacząłem się uczyć :-|
pozdr
wolf
Audiophilus Aureus
Audiophilus Aureus

Re:

Postprzez kamon poniedziałek, 24 paź 2005, 09:54

Wklep po prostu symbol sprzetu w to szare okienko pod Produkt-Suche i tyle. Pokaze wtedy sklepy i ceny. W niemieckim cyferki sa takie same ;-)
mch
kamon
Słuchacz
Słuchacz

Re:

Postprzez wolf poniedziałek, 24 paź 2005, 10:50

Trzeba będzie teraz poszukać... Na razie nie mam żadnych typów, może macie cos godnego polecenia z dekoderów? Napisałem do Polsatu zobaczę, czy mi coś odpiszą...
Ale tak a'propo na obecną chwilę z lekka obojetne jest mi HDTv (nie ma telewizji, nie ma filmów, naprawde nie wiadomo kiedy bedą). Czyli CO i za ile mozna teraz kupić (dobrą plazmę lub projektor - not HDReady)?
pozdr
wolf
Audiophilus Aureus
Audiophilus Aureus

Następna strona

Powrót do Wizja